La Finesse de Astrid Chardonnay
De eigen wijn van Astrid Joosten. Doet niet onder voor een Bourgogne (behalve de prijs!). Een mond vol lekkere boterige Chardonnay met een uitstekende finesse. Hij kreeg een subtiele houtrijping van 4 maanden. Prachtig complex in alle finesses!
Verder lezen- SmaakprofielVol, zacht & breed
- DruivenrasChardonnay
- Land & RegioFrankrijk, Pays d'Oc
Een mond vol lekkere boterige Chardonnay. Heeft een neus van limoen, groene appel, amandel, toast en florale tonen. We onderscheiden een vol palet aan smaken, rijpe tonen van tropisch fruit en iets van noten. Tegelijkertijd is hij crispy en fris, met een minerale afdronk. Hij kreeg een subtiele houtrijping van 4 maanden. Prachtig complex in alle finesses! Won Le Pix des vinalies. Verrukkelijk bij coquilles, visgerechten met een lichtromige saus, pasta met schaal- en schelpdieren, wit vlees en licht belegen kazen, rijke salades. Schenktemperatuur: 10 - 12 graden.
De Grote Hamersma over deze wijn:
La Finesse van Astrid & Thérèse is een absolute crowdpleaser. Rond rijp fruit, botertonen en een dot vanille van de houtrijping. We wagen te betwijfelen of dit de meest verfijnde chardonnay is. Maar vast staat dat dit makkelijk vrienden maakt.
| Wijnsoort | Witte Wijn |
|---|---|
| Land | Frankrijk |
| Druivenras | Chardonnay |
| Regio | Pays d'Oc |
| Smaakprofiel | Vol, zacht & breed |
| Jaargang | 2024 |
| Alcoholgehalte | 13.5 % |
| Classificatie | IGP Pays d'Oc |
| Serveertemperatuur | 10-12 °C |
| Op dronk vanaf | Nu op dronk |
| Op dronk tot | 2027 |
| Bevat sulfieten | Sulfieten |
| Flesinhoud | 0.75 |
| Afsluiting | Schroefdop |
| Art.nr. | K206016 |
| Ingrediënten | Click here |
| Awards | |
Wij houden heel veel van de allermooiste Chardonnays ter wereld; die uit de Franse Bourgogne. Maar daar hangt vaak een pittig prijskaartje aan. Dat moet anders kunnen, dachten wij. Wij zijn jarenlang bezig geweest met wijnboeren buiten de Bourgogne om de smaak van deze topwijnen te evenaren. Telkens weer proeven en keuren. Na een paar jaar hadden we hem. De hoge kwaliteit van deze wijn is helemaal naar mijn wens. Wat een finesse! La Finesse de Astrid heb ik hem daarom genoemd. Het vakmanschap van de wijnmaker is natuurlijk cruciaal. Alle eer voor Aurélie Trébuchon. Wat een kanjer is die vrouw en zo geweldig om mee samen te werken.


Astrid & Thérèse over La Finesse de Astrid Chardonnay
De eigen wijn van Astrid Joosten. Top Chardonnay gemaakt door Aurélie Trebuchon. Astrid & Thérèse aan het woord.




